Rólunk írták

Rólunk írták

A Kovács Margit múzeum szomszédságában található a Múzeum kávézó, mely barátságos belső termeivel és udvari helyiségével kellemes felüdülést nyújt a városi séta utáni nagy melegben.

Minden betérő vendég, aki egy kávét rendel, választhat a könyves polcokról magának egy használt könyvet, melyet a város lakói és a látogatók, otthonról behozva felajánlottak a Múzeum Kávézó és Könyvezdének. Kulcsár János tulajdonos és munkatársai elmondták, hogy a különleges kezdeményezést a törzsvendégek javasolták, akiknek így nem kell az otthoni, már kiolvasott könyveket leselejtezni, hanem ezzel másnak még örömet tudnak szerezni. A három polcon, antikvár és szépirodalom, riportok és útleírások, National Geografic példányok mellett, megtalálhatók az általános és a közép iskolai kötelező olvasmányok is. A kiemelkedően udvarias , angolul kitűnően beszélő kiszolgáló személyzet külön is felhívja a figyelmet a szabad könyv választásra, melyet a közönség kíváncsian, de örömmel elfogad. A családoknak is nagy könnyebbség, hogy az újonnan drága iskolai olvasmányokat nem kell megvásárolni. A diákok körében is nagyon népszerű akciót két évvel ezelőtt indították és mára már új (fizetős) művészeti albumokkal, magyar és idegen nyelvű Szentendre és Budapesti útikönyvekkel és múzeum kávézó lépén a szomszédos Kovács Margit Múzeum gyűjteményének köteteivel is kiegészítették a választékot. A gasztronómia és a Könyvezde, egy új, de sikeres színfoltja Szentendre bőséges turisztikai kínálatának.

Facebook LikeBox

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar